Rejs naturystyczny ZF Zadar

Cena od: 999 €

Opis i ceny

----------------


Trasa ZF:  Zadar – Insel Silba – Insel Susak – Insel Rab – Insel Pag – Insel Zverinac – Naturpark Telašćica – Zadar

Rejs odbywa się statkiem Kazimir

Dane statku: długość: 39m   .    rok produkcji 1946   .   rekonstrukcja 2000 r   .    renowacja: 2016 - 2020 r.
Minimum 15 osób

36 miejsc noclegowych w 15 kabinach z łazienką / WC i klimatyzacją
Pokład główny:   6 kabinn trzyosobowych z łóżkiem francuskim i miejscem do spania wyżej (łóżko piętrowe), 2 kabiny z łóżkiem francuskim
Nad pokładem:  4 kabiny dwuosobowe z łóżkami francuskimi, 3 kabiny dwuosobowe z łóżkami piętowymi

Ponadto na statku:    taras słoneczny (ok.150m2) z 20 leżakami   .   nowa część wypoczynkowa dla 10 osób na pokładzie górnym przed sterówką i na rufie pokładu górnego dla 8 osób, krzesła i ławki na pokładzie, salon z klimatyzacją dla 36 osób.

Minimalna liczba uczestników: 22 osoby

----------------

  • Zawarte w cenie:
Zakwaterowanie, wyżywienie FB (śniadania, obiady, kolacje), drink powitalny oraz przekąski w pierwszym dniu rejsu,  kolacja kapitańska, opieka niemiecko-języcznego rezydenta, wycieczka po Zadarze.

  • Obowiązkowo płatne w biurze:
Ubezpieczenie KL, NW - 11 EUR / osobę / 8 dni
Imprezy turystyczne: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 5 PLN / osobę / pobyt
Miejsce parkingowe dla samochodu osobowego  - około 70 EUR (należy obowiązkowo zgłaszać przy rezerwacji. Kwota zostanie do opłacenia w biurze).

  • Obowiązkowo płatne na miejscu:
Opłata klimatyczna oraz opłaty portowe - 42 EUR / osobę / pobyt (21 EUR / dziecko do 11,99 lat)
Zalecenie dotyczące napiwków: Z pewnością chętnie nagradzasz pracę obsługi napiwkiem. W tym celu zalecamy kwotę zaczynającą się od 70 € za kabinę tygodniowo.

  • Zniżki dla dzieci do 13,99 lat:

1 osoba dorosła + 1 dziecko w kabinie 2 osobowej - 30%
2 osoby dorosłe + 2 dzieci w 2 kabinach 2 osobowych - 30%
1 osoba dorosła + 2 dzieci w kabinie 3 osobowej - 30%
2 osoby dorosłe + 1 dziecko w kabinie 3 osobowej - 50%

  • Dopłaty i zniżki:

Dopłata do kabiny jednoosobowej - 50%
Zniżka dla 3 osoby przy zakwaterowaniu w kabinie 3 osobowej - 20%LATO 2024     Cena w EUR za osobę za tydzień z wyżywieniem FB / dojazd własny

  29.06.24 - 06.07.2024
Kabina na pokładzie
999
Dopłaty Kabina nad pokładem - 35 EUR / osobę


----------------

  • Przykładowy program:

Dzień 1 - sobota:
Zaokrętowanie w porcie w Zadarze w godzinach 11:30 – 13:00. Jeżeli do Zadaru wybieracie się własnym samochodem, możecie dojechać do portu i bezpośrednio na swój statek najpóźniej w godzinach 8:00 – 12:00. Tutaj rozładowujesz swój bagaż. Zespół serwisowy pomoże Ci wnieść na pokład bagaż, który początkowo zostanie pozostawiony na pokładzie do czasu, aż kabiny będą gotowe - około godziny 11:30. Po wejściu na pokład zostaniesz przywitany przez przewodnika drinkiem powitalnym oraz nastąpi zapoznanie się z załogą i innymi podróżnikami. Po przekąsce na pokładzie wypływamy w rejs i kierujemy się na wyspę Silba.

Zanim dotrzemy do tej urokliwej małej wyspy, będziemy mieli okazję po raz pierwszy podczas przerwy na pływanie w czystych wodach Adriatyku. Na wyłączonej z ruchu samochodowego wyspie Silba, która zajmuje powierzchnię zaledwie około 15 km², żyje około 300 mieszkańców. Dotarcie na drugi koniec wyspy zajmuje tylko dziesięć minut. Dla romantyków warto odwiedzić Wieżę Miłości Toreta. Jest symbolem nieszczęśliwej miłości marynarza Petara do swojej kochanki Antonii, która nie mogła się na niego doczekać, gdy żeglował po oceanach świata. Następnie poślubiła jego najlepszego przyjaciela, a Petar zbudował tę wieżę miłości. Każdy, kto wspina się na 15 metrów po zawrotnych, spiralnych schodach na zewnątrz, zostanie nagrodzony wspaniałym widokiem. Złożono już tu wiele propozycji małżeńskich. Kolacja na pokładzie i nocleg.

Dzień 2 - niedziela:
Opuszczamy Silbę i najpierw kierujemy się do zatoki na wyspie Lošinj na przerwę na pływanie, gdzie serwowany jest również lunch. Następnie kontynuujemy podróż do Susak, wyspy małej o powierzchni zaledwie 3,7 km². Tutaj znajdziesz jedne z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Chorwacji. Duża, łagodnie opadająca piaszczysta plaża, przywodząca na myśl karaibską atmosferę, jest idealna do pływania. Mieszka tu zaledwie około 150 mieszkańców. Wyspa wolna od samochodów jest bardzo zielona, ​​ponieważ mieszkańcy zasadzili ją wokół wyspy. Korzenie trzcin chronią Susak przed erozją. Spokojne miasteczko, podzielone na dzielnice Gornje Selo (Górna Wieś) i Donje Selo (Dolna Wieś), przeniesie Cię w przeszłość dzięki swoim starym kamiennym domom. Kiedy wieczorem wycieczkowicze opuszczają wyspę, zapada idylliczna cisza. Kolacja i nocleg w małym porcie Susak.

Dzień 3 - poniedziałek:
Dziś przed nami czterogodzinny rejs morski - oczywiście przerwany długą przerwą na pływanie. Obraliśmy kurs na miasto Rab, stolicę wyspy o tej samej nazwie. Już z daleka widać cztery imponujące dzwonnice starego miasta, które znajduje się na wąskim, skalistym cyplu i jest otoczone z trzech stron morzem. Przez stare miasto przebiegają trzy ulice – „Untere Straße” z kawiarniami i pubami, „Mittlere Straße” z butikami, sklepami z pamiątkami i lodziarniami oraz „Obere Straße”, która prowadzi do czterech kościołów z dzwonnicami . Nie przegap wspinaczki na wieżę katedry. Zostaniesz nagrodzony fantastycznym widokiem. Kolacja na statku i nocleg w porcie Rab.

Dzień 4 - wtorek:
Naszym następnym celem jest sąsiednia wyspa Pag. Piąta co do wielkości wyspa na Adriatyku robi szczególne wrażenie ze względu na swoje kontrasty – czasem jałowe jak księżycowy krajobraz, czasem bujne, zielone łąki ziołowe, które karmią niezliczone owce „produkujące” słynny ser owczy Pag (Paški Sir). Oliwa z oliwek produkowana jest z tysiącletnich drzew oliwnych na północnym krańcu wyspy, a „Solana Pag” jest największym zakładem produkującym sól w Chorwacji, uważanym również za jedną z najstarszych solnisk we wschodnim Adriatyku. Po zwykłej przerwie na pływanie udajemy się do małego miasteczka Mandre na nocleg. Jeśli pogoda dopisze, można także przenocować w zatoce; Decyzja w tym przypadku należy do kapitana.

Dzień 5 - środa:
Po śniadaniu podnosimy kotwicę i kierujemy się do zatoki na wyspie Olib, gdzie turkusowe morze przypomina niemal Karaiby. Po południu płyniemy dalej na małą wyspę Zverinac. Tylko nieliczni turyści gubią się na spokojnej wakacyjnej wyspie. Tutaj znajdziesz czystą przyrodę, ponieważ na Zverinacu mieszka mniej niż 50 mieszkańców, a wszyscy noszą to samo nazwisko Škifić. Kolacja i nocleg w małym porcie Zverinac lub w zacisznej zatoce.

Dzień 6 - czwartek:
Opuszczamy Zverinac i jedziemy wzdłuż całego północno-wschodniego wybrzeża wyspy Dugi Otok („Długa Wyspa”) do południowego krańca wyspy, gdzie bardzo wąskim przejściem Mala Proversa docieramy do Parku Przyrody Telašćica. Telašćica to chroniona zatoka wcinana w głąb wyspy Dugi Otok na około dziesięć kilometrów. Charakterystycznymi cechami są strome klify o wysokości do 161 m i słonowodne jezioro Mir, które jest połączone z morzem podziemnymi kanałami i ma wysoką zawartość soli. Jezioro i imponujące strome klify, z których roztacza się fantastyczny widok, znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od molo w zatoce Mir (po niemiecku: „Spokój, pokój”). Dziś w tej wyjątkowej atmosferze zaserwujemy Kolację Kapitańską. Nocleg pod milionami gwiazd, które tutaj szczególnie pięknie świecą, gdyż jesteśmy na terenie parku przyrodniczego i nie ma tu żadnych wpływów światła zewnętrznego.

Dzień 7 - piątek:
Po śniadaniu opuszczamy park przyrody i po raz ostatni kierujemy się do zatoki na długą przerwę na pływanie. Następnie przechodzimy pod mostem Ždrelac, który łączy wyspy Ugljan i Pašman, a następnie obieramy kurs na Zadar. W Zadarze koniecznie odwiedźcie Organy Morskie, które są ewenementem na skalę światową. Jest to „instrument muzyczny” w postaci 35 rur wbudowanych pod dużymi kamiennymi płytami. Ruchy fal tworzą dźwięki, które tworzą relaksującą melodię. Niezliczona ilość osób, które przeżyły tu zachód słońca przy dźwiękach organów morskich, mówi, że jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Nie bez powodu składane są tu niezliczone propozycje małżeńskie. A „nie” nie jest nawet akceptowane w tym ustawieniu. Obok znajduje się instalacja „Powitanie słońca”. Za dnia niepozorna szklana płyta o średnicy 22 metrów, wieczorem kolorowe, poruszające się morze barw, które nie tylko rozświetla dziecięce oczy. W szklanych panelach znajdują się ogniwa słoneczne, które w ciągu dnia ładują się przez słońce. Gdy zapada zmrok, małe kolorowe żarówki oświetlają napis „Pozdrowienia dla słońca”. Dookoła znajdują się inne, mniejsze szklane płytki, które mają przedstawiać osiem planet. Oczywiście imponujące są również budynki historyczne, takie jak okrągły kościół Sveti Donat. Jeśli chcesz cieszyć się fantastycznym widokiem na miasto i przybrzeżne wyspy, powinieneś wspiąć się tutaj również na wieżę kościoła. Katedra Sveta Stošija czy Forum Romanum zachwycą niejednego miłośnika kultury. Zadar nazywany jest nie tylko przez swoich mieszkańców „Najlipši grad na svitu” (najpiękniejszym miastem świata). W tej pięknej starówce zakochało się także wielu turystów. Po wycieczce po mieście będziesz miał mnóstwo czasu na samodzielne odkrycie starego miasta.

Dzień 8 - sobota:
Po śniadaniu zejście ze statku do godziny 9:00.

----------------

  • Dodatkowe informacje:

* Jeśli to możliwe, unika się spotkań i noclegu z grupami z innych statków.
* W przypadku wysokich temperatur w nocy, konieczne jest pozostanie w miejscach z podłączeniem elektrycznym, w przeciwnym razie klimatyzacja nie będzie działać.
* W przypadku złej pogody lub deszczu, pobyt w porcie może zostać przedłużony, ponieważ kąpiel, plażowanie będzie wtedy niemożliwe.
Niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować zmiany na trasie. To samo dotyczy sytuacji, gdy zbyt wiele statków znajdzie się w jednym porcie w tym samym czasie.
* Trasę można popłynąć w przeciwnym kierunku.
* Nagość jest dozwolona na pokładzie słonecznym, w zacisznych zatoczkach i na (nieoficjalnych) plażach naturystycznych.
* Nagość nie jest dozwolona w salonie i podczas dopływania do portu, a kostiumy kąpielowe muszą być noszone wtedy jako minimum.
* Opłaty za wstęp do muzeów, parków narodowych, parków przyrody itp. - nie są wliczone w cenę rejsu i są płatne na miejscu (chyba, że zaznaczono inaczej)
* Zużycie napojów na pokładzie nie jest wliczone w cenę rejsu i zwykle jest zapisywane przez obsługę statku - rozliczenie i opłacenie następuję na koniec podróży. Klient może bez problemu mieć wgląd do jego listy w dowolnym momencie, aby nie było nieporozumień na końcu podróży przy rozliczeniu.
* Rejsy podlegają minimalnej liczbie uczestników wymaganej do odbycia podróży. Ta minimalna liczba uczestników jest podana w opisie każdego statku. Jeżeli okaże się, że statek nie osiągnął określonej minimalnej liczby uczestników podróży, poinformujemy Cię o tym co najmniej 30 dni przed wypłynięciem. Oczywiście zaoferujemy wtedy - przy założeniu dostępności - zastępczy statek i ewentualnie alternatywną trasę bez żadnych dodatkowych opłat.

---------------

 

Mapa

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu