Rejs naturystyczny TF Trogir

Cena od: 819 €

Opis i ceny

----------------


Trasa:  Trogir – Insel Brač – Insel Korčula – Insel Lastovo – Insel Vis – Insel Biševo – Insel Hvar – Insel Šolta – Insel Drvenik Veli – Trogir

Rejs odbywa się statkiem Mirabela

Dane statku: długość: 25,5m   .    rok produkcji 1950   .   rekonstrukcja 2005r   .  
Minimum 15 osób

26 miejsc noclegowych w 11 kabinach z łazienką / WC i klimatyzacją
Na pokładzie:   2 kabiny dwusoobowe z łóżkami pięrowymi, 4 kabiny trzyosobowe z łóżkiem francuskim i miejscem do spania wyżej (łóżko piętrowe)
Nad pokładem:   5 kabin dwuosobowych z łóżkami piętowymi

Ponadto na statku:    taras słoneczny (ok.100m2) z 14 leżakami   .   2 x stół z ławkami na pokładzie dla 18 osób   .    salon z klimatyzacją dla 26 osób, który można zamknąć plandeką   .   bezpłatne WIFI

----------------

  • Zawarte w cenie:
Zakwaterowanie, wyżywienie FB (śniadania, obiady, kolacje), drink powitalny oraz przekąski w pierwszym dniu rejsu, 1 x kolacja kapitańska, opieka niemiecko-języcznego rezydenta, wycieczka po Trogirze

  • Obowiązkowo płatne w biurze:
Ubezpieczenie KL, NW - 11 EUR / osobę / 8 dni
Imprezy turystyczne: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 5 PLN / osobę / pobyt

  • Obowiązkowo płatne na miejscu:
Opłata klimatyczna oraz opłaty portowe - 28 EUR / osobę / pobyt (14 EUR / dziecko do 11,99 lat)
Miejsce parkingowe - około 360 Kn (należy zgłaszać przy rezerwacji)

  • Zniżki dla dzieci do 13,99 lat:

1 osoba dorosła + 1 dziecko w kabinie 2 osobowej - 30%
2 osoby dorosłe + 2 dzieci w 2 kabinach 2 osobowych - 30%
1 osoba dorosła + 2 dzieci w kabinie 3 osobowej - 30%
2 osoby dorosłe + 1 dziecko w kabinie 3 osobowej - 50%

  • Dopłaty i zniżki:

Dopłata do kabiny jednoosobowej - 50%
Zniżka dla 3 osoby przy zakwaterowaniu w kabinie 3 osobowej - 20%LATO 2021     Cena w EUR za osobę za tydzień z wyżywieniem FB / dojazd własny

  12.06-19.06.21 24.07-31.07.21
28.08-04.09.21
Kabina
819 869


----------------

  • Przykładowy program:

Dzień 1 - sobota:
Od 12:00 do 14:00 zaokrętowanie w porcie w Trogirze. Jeśli podróżujesz samochodem do Trogiru, możesz jechać do recepcji naszego parkingu najpóźniej od 10:00 do 13:00. Tutaj parkujesz pojazd, a nasz zespół serwisowy przynosi bagaż do portu lub bezpośrednio na statek. Do portu można dotrzeć w ciągu dziesięciu minut (około 1100 m) przez most dla pieszych. Po zaokrętowaniu powitanie przez naszego przewodnika i poznanie załogi i innych podróżników. Po przekąsce i drinku powitalnym podnosimy kotwicę o 15:00 i jedziemy w kierunku Bol na wyspie Brač. Oto jedna z najpiękniejszych plaż w całym basenie Morza Śródziemnego - „Zlatni Rat” (Złoty Róg), która nieustannie zmienia kierunek wraz z prądem morza - prawdziwy cud natury. Zatrzymujemy się przed szczytem tej plaży, gdzie mamy okazję popływać przy tej słynnej plaży, wyjątkowo w strojach kąpielowych. Nocleg w porcie Bol.

Dzień 2 - niedziela:
Naszym celem dzisiaj jest wyspa Korčula. Wczesnym rankiem wyruszamy. Po przerwie na pływanie i lunch na pokładzie, wczesnym popołudniem udajemy się do miasta Korčula - stolicy wyspy o tej samej nazwie. Korčula ma jedno z najpiękniejszych starych miast w Dalmacji i jest często nazywane „Małym Dubrownikiem” ze względu na wygląd przypominający fortecę. Około dwóch godzin zajmie nam odkrycie miejsca narodzin słynnego żeglarza i odkrywcy Marco Polo, zanim przejdziemy do zacisznej zatoki. Kolacja na pokładzie i nocleg.

Dzień 3 - poniedziałek:
Wypływany do Lastovo - która przez dziesięciolecia była zamknięta dla zagranicznych turystów, ponieważ tutaj była baza wojskowa w czasach byłej Jugosławii. Wyspa zachowała swoją oryginalność i jest prawdziwą oazą spokoju z bujną śródziemnomorską roślinnością. Archipelag został kilka lat temu ogłoszony parkiem przyrody (wstęp około 4 € na osobę, płatny na miejscu). Po obiedzie na pokładzie udajemy się do głębokiej zatoki Velo Lago, gdzie spędzamy noc.

Dzień 4 - wtorek:
Po przerwie na pływanie i lunch udajemy się na drugą „zakazaną” wyspę naszej podróży - Vis. Wyspa Vis, podobnie jak Lastovo, była zamknięta dla zagranicznych turystów do końca lat 80. Tam, gdzie kiedyś znajdował się pas startowy bazy lotniczej, obecnie uprawia się wino. Interesujące są również tunelowe bunkry okrętów podwodnych, które można tutaj zobaczyć. Kiedyś zbudowane jako ochrona przed „wrogimi siłami”, dziś służą rybakom jako ochrona przed burzami. Noc spędzamy w porcie Vis - stolicy wyspy, która leży w głębokiej, osłoniętej zatoce. Vis to urocze miasteczko z romantycznymi ulicami i kawiarniami. W jednym z wielu rustykalnych Konobas wieczór można zakończyć cudownie.

Dzień 5 - środa:
Zaledwie kilka mil morskich od Visu leży wysepka Biševo ze słynną „Błękitną Grotą” (Modra Špilja). Około południa promienie słoneczne, które wchodzą do groty przez otwór łodzi podwodnej, odbijają się od białego dna morskiego i zanurzają grotę w niebieskim świetle. Ten wyjątkowy spektakl można jednak oglądać tylko na spokojnych morzach. Przejazd do groty odbywa się małymi łódkami, wstęp obejmuje rejs statkiem około 10 € (lipiec / sierpień 14 €) na osobę, płatne na miejscu. Po wizycie w Niebieskiej Grocie udajemy się na wyspę Hvar. Na nocleg udajemy się do jednej z wielu zacisznych zatoczek tuż przed miasteczkiem Stari Grad. Te zatoki urzekają turkusowo-zielonymi kolorami otoczonymi bogatą zielenią sosnowych lasów dookoła. Prawdziwy raj dla naturystów.

Dzień 6 - czwartek:
Przed śniadaniem warto skorzystać z porannej kąpieli orzeźwiającej, aby dobrze rozpocząć dzień. Następnie kierujemy się do pobliskiego Stari Grad, najstarszej osady na wyspie Hvar. Stari Grad (w języku starożytnym) była stolicą wyspy, a dobrze zachowane zabytki, takie jak pałac Hektorović, wciąż świadczą o chwale minionej epoki. Jednak Stari Grad był w stanie utrzymać swoją rolę jako centrum przemysłu winiarskiego na wyspie. Mamy około dwóch godzin na zwiedzanie miasta, zanim wybierzemy się na wyspę Solta. Šolta jest jedną z mniejszych wysp Dalmacji i jest znana wśród koneserów pierwszej klasy ciemnej oliwy z oliwek. Kotwimy w jednej z niezamieszkanych zatok wyspy Šolta, gdzie spędzamy noc.

Dzień 7 - piątek:
Po śniadaniu kierujemy się na ostatnią wyspę naszej podróży - Drvenik Veli. Ostatnią przerwę na kąpiel spędzamy w zatoce na małej wyspie, zanim wrócimy do Trogiru. Nawet przybycie do Trogiru późnym piątkowym popołudniem jest szczególnym doświadczeniem. Wtedy do Trogiru wracają nie tylko motolotnie i jachty motorowe, ale także niezliczone czarterowane jachty żaglowe i katamarany.  Po zakotwiczeniu dajmy się oczarować wyjątkowej atmosferze w zaułkach starego miasta, które nie bez powodu nazywane jest „miastem muzeów” i jest chronione przez UNESCO. Zwiedzamy Stare Miasto z przewodnikiem, a następnie kolacja na pokładzie i nocleg.

Dzień 8 - sobota:
Po śniadaniu zejście ze statku do godziny 9:00.

----------------

  • Dodatkowe informacje:

* Jeśli to możliwe, unika się spotkań i noclegu z grupami z innych statków.
* Jeśli nocna temperatura nie jest zbyt wysoka, nocleg w Mali Lošinj w środę nie odbędzie się. Zatrzymamy się w zacisznej zatoce i zawitamy do Mali Lošinj w czwartek rano (około 2 godzin). To samo dotyczy Valun w czwartek. Nocleg w Zatoce Nedomisje, niedaleko miasta Cres. Wizyta w mieście Cres w piątek rano.
* W przypadku wysokich temperatur w nocy, konieczne jest pozostanie w miejscach z podłączeniem elektrycznym, w przeciwnym razie klimatyzacja nie będzie działać.
* W przypadku złej pogody lub deszczu, pobyt w porcie może zostać przedłużony, ponieważ kąpiel, plażowanie będzie wtedy niemożliwe.
Niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować zmiany na trasie. To samo dotyczy sytuacji, gdy zbyt wiele statków znajdzie się w jednym porcie w tym samym czasie.
* Trasę można popłynąć w przeciwnym kierunku.
* Nagość jest dozwolona na pokładzie słonecznym, w zacisznych zatoczkach i na (nieoficjalnych) plażach naturystycznych.
* Nagość nie jest dozwolona w salonie i podczas dopływania do portu, a kostiumy kąpielowe muszą być noszone wtedy jako minimum.
* Opłaty za wstęp do muzeów, parków narodowych, parków przyrody itp. - nie są wliczone w cenę rejsu i są płatne na miejscu (chyba, że zaznaczono inaczej)
* Zużycie napojów na pokładzie nie jest wliczone w cenę rejsu i zwykle jest zapisywane przez obsługę statku - rozliczenie i opłacenie następuję na koniec podróży. Klient może bez problemu mieć wgląd do jego listy w dowolnym momencie, aby nie było nieporozumień na końcu podróży przy rozliczeniu.
* Rejsy podlegają minimalnej liczbie uczestników wymaganej do odbycia podróży. Ta minimalna liczba uczestników jest podana w opisie każdego statku. Jeżeli okaże się, że statek nie osiągnął określonej minimalnej liczby uczestników podróży, poinformujemy Cię o tym co najmniej 30 dni przed wypłynięciem. Oczywiście zaoferujemy wtedy - przy założeniu dostępności - zastępczy statek i ewentualnie alternatywną trasę bez żadnych dodatkowych opłat.

---------------

 

Mapa

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu