Rejs naturystyczny TF Trogir

Cena od: 995 €

Opis i ceny

----------------


Trasa TF:  Trogir – Insel Brač – Insel Korčula – Insel Lastovo – Insel Vis – Insel Biševo – Insel Hvar – Insel Šolta – Insel Drvenik Veli – Trogir

Rejs odbywa się statkiem Mirabela

Dane statku: długość: 25,5m   .    rok produkcji 1950   .   rekonstrukcja 2005r   .  
Minimum 15 osób

26 miejsc noclegowych w 11 kabinach z łazienką / WC i klimatyzacją
Na pokładzie:   2 kabiny dwusoobowe z łóżkami pięrowymi, 4 kabiny trzyosobowe z łóżkiem francuskim i miejscem do spania wyżej (łóżko piętrowe)
Nad pokładem:   5 kabin dwuosobowych z łóżkami piętowymi

Ponadto na statku:    taras słoneczny (ok.100m2) z 14 leżakami   .   2 x stół z ławkami na pokładzie dla 18 osób   .    salon z klimatyzacją dla 26 osób, który można zamknąć plandeką   .   bezpłatne WIFI

----------------

  • Zawarte w cenie:
Zakwaterowanie, wyżywienie FB (śniadania, obiady, kolacje), drink powitalny oraz przekąski w pierwszym dniu rejsu,  kolacja kapitańska, opieka niemiecko-języcznego rezydenta, wycieczka po Trogirze.

  • Obowiązkowo płatne w biurze:
Ubezpieczenie KL, NW - 11 EUR / osobę / 8 dni
Imprezy turystyczne: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 5 PLN / osobę / pobyt
Miejsce parkingowe dla samochodu osobowego (podziemny) - około 70 EUR (należy obowiązkowo zgłaszać przy rezerwacji. Kwota zostanie do opłacenia w biurze).

  • Obowiązkowo płatne na miejscu:
Opłata klimatyczna oraz opłaty portowe - 42 EUR / osobę / pobyt (21 EUR / dziecko do 11,99 lat)
Zalecenie dotyczące napiwków: Z pewnością chętnie nagradzasz pracę obsługi napiwkiem. W tym celu zalecamy kwotę zaczynającą się od 70 € za kabinę tygodniowo.

  • Zniżki dla dzieci do 13,99 lat:

1 osoba dorosła + 1 dziecko w kabinie 2 osobowej - 30%
2 osoby dorosłe + 2 dzieci w 2 kabinach 2 osobowych - 30%
1 osoba dorosła + 2 dzieci w kabinie 3 osobowej - 30%
2 osoby dorosłe + 1 dziecko w kabinie 3 osobowej - 50%

  • Dopłaty i zniżki:

Dopłata do kabiny jednoosobowej - 50%
Zniżka dla 3 osoby przy zakwaterowaniu w kabinie 3 osobowej - 20%LATO 2024     Cena w EUR za osobę za tydzień z wyżywieniem FB / dojazd własny

  08.06.24 - 15.06.2024
Kabina na pokładzie
995
Dopłaty Kabina nad pokładem - 35 EUR / osobę


----------------

  • Przykładowy program:

Dzień 1 - sobota:
Od 13:00 do 14:00 zaokrętowanie w porcie w Trogirze. Jeśli podróżujesz samochodem do Trogiru, możesz jechać do recepcji na parkingu najpóźniej od 10:00 do 13:00. Tutaj parkujesz pojazd, a nasz zespół serwisowy przynosi bagaż do portu lub bezpośrednio na statek. Do portu można dotrzeć w ciągu dziesięciu minut (około 1100 m) przez most dla pieszych. Po zaokrętowaniu powitanie przez naszego przewodnika i poznanie załogi i innych podróżników. Po przekąsce i drinku powitalnym podnosimy kotwicę i kierujemy się na Bol na wyspie Brač. Oto jedna z najpiękniejszych plaż w całym basenie Morza Śródziemnego - „Zlatni Rat” (Złoty Róg), która nieustannie zmienia kierunek wraz z prądem morza - prawdziwy cud natury. Kolacja na pokładzie i nocleg w porcie Bol.

Dzień 2 - niedziela:
Naszym celem dzisiaj jest wyspa Korčula. Wczesnym rankiem wyruszamy. Po przerwie na pływanie i lunch na pokładzie, wczesnym popołudniem udajemy się do miasta Korčula - stolicy wyspy o tej samej nazwie. Korčula ma jedno z najpiękniejszych starych miast w Dalmacji i jest często nazywane „Małym Dubrownikiem” ze względu na wygląd przypominający fortecę. Około dwóch godzin zajmie nam odkrycie miejsca narodzin słynnego żeglarza i odkrywcy Marco Polo, zanim udamy się do zacisznej zatoki. Tam masz okazję wskoczyć do chłodnej wody w dowolnym momencie, kiedy chcesz. Kolacja na pokładzie i nocleg.

Dzień 3 - poniedziałek:
Około trzech godzin łodzią z Korčuli znajduje się wyspa Lastovo, która przez dziesięciolecia była zamknięta dla zagranicznych turystów, ponieważ była bazą wojskową w byłej Jugosławii. Dzięki temu wyspa zachowała swoją oryginalność i jest prawdziwą oazą spokoju z bujną śródziemnomorską roślinnością. Archipelag kilka lat temu został ogłoszony parkiem przyrody (wstęp ok. 4 € za osobę, płatny na miejscu). Najpierw zakotwiczymy w zatoce Sveti Mihajlo w pobliżu wioski Lastovo, gdzie będziesz miał wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie Lastova, który znajduje się prawie 1000 m od molo. Po obiedzie na pokładzie płyniemy do głęboko wciętej zatoki Velo Lago, gdzie również spędzimy noc.

Dzień 4 - wtorek:
Po przerwie na kąpiel i lunchu kierujemy się na drugą "zakazaną" wyspę naszej wyprawy - Vis. Podobnie jak Lastovo, wyspa Vis była zamknięta dla zagranicznych gości do końca lat 80-tych. Obecnie wino uprawiane jest tam, gdzie kiedyś znajdował się pas startowy bazy sił powietrznych. Interesujące są również przypominające tunele bunkry okrętów podwodnych, które można tu zobaczyć. Kiedyś zbudowane jako ochrona przed „wrogimi siłami”, obecnie służą rybakom co najwyżej jako ochrona przed burzami. Nocujemy w porcie Vis, głównym mieście na wyspie, które znajduje się w głębokiej, osłoniętej zatoce. Vis to urocze miasteczko z romantycznymi uliczkami i kawiarniami. Wieczór można wspaniale zakończyć w jednej z wielu rustykalnych tawern.

Dzień 5 - środa:
Zaledwie kilka mil morskich od Visu znajduje się wysepka Biševo ze słynną „Błękitną Grotą” (Modra Špilja). Około południa promienie słońca, które wpadają do jaskini przez podmorski otwór, odbijają się od białego dna morskiego i kąpią jaskinię w niebieskim świetle. Ten wyjątkowy spektakl można oglądać tylko przy spokojnym morzu. Wycieczka do groty odbywa się małymi łódkami, wstęp wraz ze spływem ok. 10 € (lipiec / sierpień 14 €) od osoby, płatny na miejscu. Po zwiedzeniu Błękitnej Groty obieramy kurs na wyspę Hvar. Na nocleg zatrzymujemy się w jednej z licznych zacisznych zatoczek tuż przed wioską Stari Grad. Te zatoki zachwycają turkusowo-zielonymi kolorami, otoczonymi bujną zielenią sosnowych lasów dookoła. Prawdziwy raj dla naturystów.

Dzień 6 - czwartek:
Przed śniadaniem możesz skorzystać z orzeźwiającej porannej kąpieli, aby dobrze rozpocząć dzień. Następnie udajemy się do pobliskiego Stari Grad, najstarszej osady na wyspie Hvar. Stari Grad (w tłumaczeniu: stare miasto) był niegdyś głównym miastem na wyspie, a dobrze zachowane zabytki, takie jak Pałac Hektorović, wciąż świadczą o świetności minionych czasów. Jednak Stari Grad był w stanie zachować swoją rolę jako centrum uprawy winorośli na wyspie. Masz około dwóch godzin na zwiedzanie miasta, zanim obierzemy kurs na wyspę Šolta. Šolta jest jedną z mniejszych wysp Dalmacji i jest znana koneserom z pierwszej klasy ciemnej oliwy z oliwek. Zakotwiczamy w jednej z niezamieszkanych zatok na wyspie Šolta, gdzie również nocujemy.

Dzień 7 - piątek:
Po śniadaniu ponownie podnosimy kotwicę i kierujemy się na ostatnią wyspę naszej wyprawy - Drvenik Veli. Ostatnią przerwę na pływanie na tej wycieczce spędzamy w zatoce na małej wyspie przed powrotem do Trogiru. Nawet przyjazd do Trogiru późnym piątkowym popołudniem jest wyjątkowym przeżyciem. Wtedy do Trogiru wracają nie tylko żaglowce i jachty motorowe, ale także niezliczone czarterowane jachty żaglowe i katamarany. Kiedy wszyscy mijają wieżę twierdzy „Kamerlengo”, jest wiele wyjątkowych okazji do robienia zdjęć. Po zacumowaniu daj się porwać niepowtarzalnej atmosferze w zaułkach starego miasta, które nie bez powodu nazywane jest „miastem muzealnym” i znajduje się pod ochroną UNESCO. Wycieczka z przewodnikiem po starym mieście, a następnie kolacja na pokładzie i nocleg.

Dzień 8 - sobota:
Po śniadaniu zejście ze statku do godziny 9:00.

----------------

  • Dodatkowe informacje:

* Jeśli to możliwe, unika się spotkań i noclegu z grupami z innych statków.
* Jeśli nocna temperatura nie jest zbyt wysoka, nocleg w Mali Lošinj w środę nie odbędzie się. Zatrzymamy się w zacisznej zatoce i zawitamy do Mali Lošinj w czwartek rano (około 2 godzin). To samo dotyczy Valun w czwartek. Nocleg w Zatoce Nedomisje, niedaleko miasta Cres. Wizyta w mieście Cres w piątek rano.
* W przypadku wysokich temperatur w nocy, konieczne jest pozostanie w miejscach z podłączeniem elektrycznym, w przeciwnym razie klimatyzacja nie będzie działać.
* W przypadku złej pogody lub deszczu, pobyt w porcie może zostać przedłużony, ponieważ kąpiel, plażowanie będzie wtedy niemożliwe.
Niekorzystne warunki pogodowe mogą spowodować zmiany na trasie. To samo dotyczy sytuacji, gdy zbyt wiele statków znajdzie się w jednym porcie w tym samym czasie.
* Trasę można popłynąć w przeciwnym kierunku.
* Nagość jest dozwolona na pokładzie słonecznym, w zacisznych zatoczkach i na (nieoficjalnych) plażach naturystycznych.
* Nagość nie jest dozwolona w salonie i podczas dopływania do portu, a kostiumy kąpielowe muszą być noszone wtedy jako minimum.
* Opłaty za wstęp do muzeów, parków narodowych, parków przyrody itp. - nie są wliczone w cenę rejsu i są płatne na miejscu (chyba, że zaznaczono inaczej)
* Zużycie napojów na pokładzie nie jest wliczone w cenę rejsu i zwykle jest zapisywane przez obsługę statku - rozliczenie i opłacenie następuję na koniec podróży. Klient może bez problemu mieć wgląd do jego listy w dowolnym momencie, aby nie było nieporozumień na końcu podróży przy rozliczeniu.
* Rejsy podlegają minimalnej liczbie uczestników wymaganej do odbycia podróży. Ta minimalna liczba uczestników jest podana w opisie każdego statku. Jeżeli okaże się, że statek nie osiągnął określonej minimalnej liczby uczestników podróży, poinformujemy Cię o tym co najmniej 30 dni przed wypłynięciem. Oczywiście zaoferujemy wtedy - przy założeniu dostępności - zastępczy statek i ewentualnie alternatywną trasę bez żadnych dodatkowych opłat.
* Rekomendacja napiwków: Z pewnością chętnie nagrodzisz ekipę serwisową napiwkiem. Na ten cel zalecamy kwotę 10 EUR lub więcej za kabinę i dzień.

---------------

 

Mapa

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu