Austria


Powierzchnia Austrii wynosi 83 871km2 i graniczny z 8 krajami: Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Włochami, Liechtensteinem, Szwajcarią i Niemcami. Na Austrię składa się 9 landów: najczęściej odwiedzane przez narciarzy - Tyrol, Karyntia, Ziemia Salzburska, następnie Styria, Górna i Dolna Austria oraz Burgenland, Vorarlberg i Wiedeń. Austria ...Powierzchnia Austrii wynosi 83 871km2 i graniczny z 8 krajami: Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Włochami, Liechtensteinem, Szwajcarią i Niemcami. Na Austrię składa się 9 landów: najczęściej odwiedzane przez narciarzy - Tyrol, Karyntia, Ziemia Salzburska, następnie Styria, Górna i Dolna Austria oraz Burgenland, Vorarlberg i Wiedeń. Austria to raj dla turystów. Tutaj znajdują się wspaniałe tereny górskie, lodowce, przez Austrię przepływa osobliwy Dunaj (350 km długości). W Austrii znajduje się 7 Parków Narodowych. W jednym z nich znajduje się najwyższy szczyt Alp austriackich - Grossglockner (3797 m n.p.m.), w kolejnym jest najniżej położone w Austrii jezioro - Nezyderskie (115 m n.p.m.). Każdy z landów szczyci się inną charakterystyką. Północ kraju na przykład jest zdecydowanie zalesiona i płaska, Dolna Austria, Styria i Burgenland słyną z uprawy winnej latorośli. Pod względem narciarstwa najbardziej rozwinęły się Tyrol, Karyntia oraz Ziemia Salzburska i Styria. Nie bez powodu tutaj przyjeżdżają tysiące spragnionych wrażeń narciarzy. W tych właśnie landach znajdują się popularne na całym świecie ośrodki narciarskie, zapierające dech w piersiach trzytysięczniki, lodowce oraz wiele towarzyszących im hoteli, apartamentów, barów Apres Ski. Austria bez wątpienia ma wiele do zaoferowania - każdemu turyście.

.......................................................................................................................................................................

  • KARYNTIA


Karyntia jest łatwo i szybko dostępna z Polski. Jest znana przede wszystkim dzięki swym potężnym trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karnijskie i Gailtalskie), liczne jeziora, fantastyczne zabytki oraz piękne krajobrazy.

Możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że bardzo ważnym sezonem jest lato, chociaż dobre nasłonecznienie będące wynikiem położenia Karyntii na południowej stronie grzbietu Alp doceniają również narciarze. Karyntia jest jedynym regionem górskim, w którym temperatura wody sięga 28 stopni a krystaliczna woda w jeziorach nadaje się do picia. Jest tutaj 1,270 czystych jezior, 8,000 km przeźroczystych rzek, 2 parki narodowe: "Wysokie Taury" i "Nockberge", 35 rezerwatów przyrody, Grossglockner, najwyższy szczyt Austrii.

W regionie znajdują się 2 miasta powiatowe (Klagenfurt i Villach) oraz 8 powiatów: Spittal an der Drau, Hermagor, Villach-Land, Feldkirchen, Sankt Veit an der Glan, Klagenfurt-Land, Völkermarkt i Wolfsberg. Łącznie w regionie są 132 gminy.

Latem region zachęca wieloma atrakcjami turystycznymi, z których wiele dostępnych jest bezpłatnie dzięki wcześniejszemu wykupieniu Karty Karynckiej. Do nich należą m.in. wycieczki statkiem po jeziorach Ossiacher See, Faaker See, Millstätter See.

Nie zapominajmy, że Karyntia to także fantastyczne trasy rowerowe, z których najpopularniejszą jest szlak Alpe-Adria-Trail. Szlak ma 43 etapy, z których 21 przebiega przez Karyntię i gwarantuje malownicze krajobrazy oraz różnorodność terenu, od terenów górskich, po trasy wzdłuż rzek.
Podczas pobytu w Karyntii warto wybrać się na wycieczkę wysokogórską trasą widokową, np. Malta Hochalmstrasse, Nockalmstrasse, Grossglockner Hochalpenstrasse. Kolejne ciekawostki to: wyjazd kolejką Reisseck, Muzeum Porsche, wąwóz Raggaschlucht.

Karta Karyncka, zwana Kärnten Card otwiera wkacyjne możliwości przed turystami wypoczywającymi w tej części Austrii. Oferuje bezpłatne wstępy do ponad 100 atrakcji oraz wysokie zniżki w ponad 50 obiektach.
Katę można zakupić w centrach informacyjnych i biurach podróży. Wiele hoteli, pensjonatów oraz apartamentów oferuje Kartę Karyncką w cenie zakwaterowania. 

Karta ważna jest od 13 kwietnia do 26 października i tylko z dokumentem tożsamości ze zdjęciem. 

Cena Karty Karynckiej:

1 tydzień
osoba dorosła – 36 EUR
dziecko (1999-2007) – 16 EUR

2 tygodnie
osoba dorosła – 46 EUR
dziecko (1999-2007) – 22 EUR

 
Wybrane atrakcje turystyczne bezpłatne dla posiadaczy Karty Karynckiej:
Wieża obserwacyjna w Keutschach
Wąwóz Groppensteinschlucht
Jaskina Obir

Wąwóz Raggachulcht
Wąwóz Tscheppaschlucht Ferlach 
„Góra Małp” czyli zoo wolnożyjących japońskich małpiątek makaki
Park Przyrody „AlpineWildlife Park”
Happ Zoo Gadów
Nockalm Zoo Gadów
Park Zwierząt Rosegg
Basen kryty w Mallnitz
Droga panoramiczna Goldeck
Droga wysokogórska Malta
Droga wysokogórska Nockalmstrasse
Droga alpejska Villach- Muzeum Park Archeologiczny Magdalensberg
Muzeum Bonsai w Seeboden
Muzeum Tortur 
Muzeum Doliny Gailtal
Muzeum Regionalne Karyntii
Muzeum Zamkowe w Strassburgu
Muzeum Porsche
Model płaskorzeźby Karyntii
Klasztor Benedyktynów Św. Pawła
Park Narodowy Centrum BIOS w Mallnitz
Kolejka gondolowa w Bad Kleinkirchheim
Kolejka gondolowa w Arnoldstein
Kolejka gondolowa na Gerlitzen
Kolejka gondolwa w Heiligenblut
Kolejka gondolwa w Katschberg
Kolejka gondolowa na Goldeck
Kolejka gondolowa w Mallnitz
Kolejka gondolowa na Lodowcu Mölltal
Kolejka gondolowa na Turracher Höhe
Wycieczka statkiem po rzece Drau
Wycieczka statkiem po Jeziorze Millstätter See
Wycieczka statkiem pod Jeziorze Ossiachersee

Więcej zniżek: http://www.kaerntencard.at/en/tourist-destinations/ Obiekty naturystyczne w Karynti:


.......................................................................................................................................................................


  • STYRIA


Powierzchnia Styrii to 16 392 km2, natomiast liczba mieszkańców sięga około 1 184 000. Stolicą regionu jest Graz. Graz jako stolica landu jest główną atrakcją turystyczną. Tutaj znajduje się wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych, np. arsenał przedstawiający niezliczoną ilość broni i zbroi, amfiteatr, muzeum wojskowe i dzwonnica na Wzgórzu Zamkowym, Wieża Zegarowa. Ciekawostką jest też stadnina białych koni lipicańskich w Piber, które hoduje się dla Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Wiedniu.

Styrię charakteryzuje przede wszystkim bogactwo lasów, gościnność mieszkańców oraz dobra kuchnia. Dlatego pewnie Styria należy do ulubionego miejsca wypoczynku większości Austriaków. Najpiękniejszym regionem Styrii jest bez wątpienia Salzkammergut ze swymi malowniczymi jeziorami oraz lodowcem Dachstein (2995 m n.p.m.).

Styria ma wiele do zaoferowania. Każdy kierunek proponuje coś specjalnego tylko dla swojego regionu, i tak: wschód urzeka źródłami termalnymi i zamkami, zachód zaprasza miłośników wina, a południe zachwyci każdego malowniczymi winnicami, pokrywającymi kilometry wzgórz i mniejszych pagórków. Tutaj też powstał najbardziej znany szlak wina w Austrii, na którym można znaleźć wiele ciekawych gospodarstw z winnicami, w których dojrzewają szczepy m.in. Weißburgunder czy Muskateller. Szlak prowadzi przez takie miejscowości jak: Ehrenghausen, Gamlitz, Spielfeld, Berghausen, Ratsch czy Glanz.

Zwykło się mówić, że w Styrii wszystko kręci się wokół jedzenia i picia. Stwierdzenie to nie dziwi, chociażby ze względu na fakt, że jedna kraina potrafi dostarczać soczyste winorośle, jabłka, z drugiej słynie z delikatnego mięsa wołowego "Styria beef", alepjskiej wołowiny czy ryb. Podczas okresu kwitnienia czy zbiorów w okolicach organizowane są festyny oraz imprezy sportowe, co dodatkowo uatrakcyjnia pobyt w "Zielonym Seru Austrii". Ciekawostką jest iż Styria właśnie słynie z produkcji oleju z pestek dyni.

Styria zachęca turystów do zawitania w swoje progi, nie tylko wyśmienitymi winami i pysznymi daniami, ale także wieloma fantastycznymi miejscami.

Z nich można wymienić m.in. Lodowiec Dachstein, na którym zimą szaleją narciarze i snowboardziści, latem zaś miłośnicy wspinaczki i pieszych, górskich wędrówek. Tutaj także można podziwiać fascynujący świat lodu, a dokładnie Dachstein Ice Palace, który pokazuje wnętrze lodowca. Można również wybrać opcję nr 2: Dachstein Sky Walk, czyli platforma widokowa z fascynującym pejzażem austriackich Alp.

W Bad Gleichenberg zachęcamy do odwiedzenia Styrassic Parku z 75 naturalnej wielkości dinozaurami i całą gamą fascynujących atrakcji, zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych.

W Trautenfels na uwagę zasługuje Muzeum Rolnictwa, które znajduje się w imponującym Zamku Trautenfels. Kolejne ciekawe zamki, których nie sposób pominąć, to Zamek Stainz w Stainz, Gartenschloss Herbserstein w St. Johann bei Herbserstein, Zamek w Riegersburg oraz Pałac Eggenberg w Graz.

Po aktywnym wypoczynku należy się oczywiście wypoczynek relaksacyjny, który z całą pewnością sprawdzi się w kąpielisku termalnym Loipersdorf Thermal SPA. 35 basenów na powierzchni 36 tys. m2 robi wrażenie! W okolicy Bad Mitterndorf można zdecydować się na inne popularne i młodsze kąpielisko Grimming Thermal SPA, a w Fohnsdorf na Aqualux Therme Fohnsdorf Thermal SPA.

Kolejne ciekawe atrakcje to wycieczka statkiem po trzech jeziorach: Grundlee - Toplitzsee - Kammersee, imponujące skaliste klify w Erzberg,kopalnia soli w Altaussee.

W Stryii jest również kilka interesujących opactw, tutaj także znajduje się miejsce kultu maryjnego - Mariazell.


Goście, którzy planują większość swojego urlopu spędzić w Styrii powinni przyjrzeć się specjalnej karcie gwarantującej wiele bezpłatnych atrakcji.

Karta nazywana Steiermark-Card jest ważna już od 01.04.14 do 31.10.

Gwaratuje bezpłatne korzystanie ze 100 atrakcji, których łączna wartość biletów szacowana jest na 800 EUR!
Karta ważna jest tylko z dokumentem tożsamości.
Karta upoważnia do odwiedzenia tylko jednej atrakcji dziennie.

Cena karty:
Osoba dorosła - 49 EUR poza sezonem, 69 EUR w sezonie
Dziecko ur. 1998-2009 - 25 EUR poza sezonem, 33 EUR w sezonie
Seniorzy ur. po 1952 - 45 EUR poza sezonem, 59 EUR w sezonie

Kartę można zakupić on-line.

Wybrane atrakcje dostępne bezpłatnie dzięki karcie Steiermark-Card:
Zamek Festenburg
Zamek Oberkapfenberg
Zamek Stainz
Zamek Eggenberg
Zamek Trautenfels
Kompleks termalny Asia SPA Leoben
Wąwóz Barenschutzklamm
Kopalnia soli w Altaussee
Wąwóz Worschachklamm
Wycieczka statkiem po Jeziorze Altaussee
Wyciąg krzesełkowy w Tauplitz
Wyciąg krzesełkowy w Turracher Hohe
Gondola w St. Georgen ob Murau
Gondola w Pichl/Enns
Droga widokowa Altaussee

Więcej atrakcji dostępnych dzięki Steiermark-Card tutaj.


Obiekty naturystyczne w Styrii:


............................................................................................................................................................

  • DOJAZD DO AUSTRII:


Ograniczenia prędkości
dla samochodów osobowych:
- drogi krajowe 100 km/h
- autostrady 130 km/h
- tereny zabudowane 50 km/h
- na drogach z pierwszeństwem przejazdu 50 km/h (w Grazu: ogólnie 30 km/h, na drogach z pierwszeństwem przejazdu 50 km/h)

z przyczepą o wadze do 750 kg:
- na autostradach i drogach krajowych 100 km/h


Opłaty drogowe:
Opłata pobierana jest przez rozprowadzanie winietek, czyli naklejek, które umieszcza się na przedniej szybie na środku przy górnej lub lewej krawędzi.

Roczna opłata wynosi 82,70 Euro, dwumiesięczna 24,80 Euro, dziesięciodniowa 8,50 Euro.

Mandat za brak ważnej winietki wynosi 120 Euro. Nienaklejenie jej na szybę, a tylko umieszczenie za szybą skutkuje mandatem 240 Euro. W przypadku nie uiszczenia opłaty od razu, jej wysokość może zostać zwiększona nawet do 400 Euro.

Pozostałe opłaty:
Grossglockner Alpenstrasse - 34 EUR
Karawanken Tunel - 6,50 EUR


Trasa: Od granicy polsko-czeskiej autostradą w kierunku na Brno ( D47 ), następnie trasą przez Klimkovice, Fulnek, Odry, Belotin do drogi nr E462 – w kierunku na Olomouc. W Olomoucu kierujemy się na Brno – E462. W Brno zjeżdżamy na Wiedeń – E461, 52 ( pierwszy zjazd za mostem ), następnie kierujemy się na Znojmo ( nr 53 – zjazd z głównej drogi na Mikulov ) lub na Mikulov ( nr 52, E461 ). Kierujemy się na Wiedeń. W Wiedniu jedziemy autostradą A22, E59 kierunek: Salzburg, ST. Polten oraz Graz. Następnie A2, E59 na Graz i Klagenfurt. Mijamy Wiener Neustadt, Graz, Klagenfurt i dojeżdżamy do Villach.

............................................................................................................................................................ 

Więcej

Austria W tej kategorii 2 obiektów.

Wyświetla: 1 - 2 z 2 ofert

INFORMACJE

O firmie

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2014 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu